پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)
 
یکشنبه 01 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
2178
محبوب
صفحه نخست ›› دولت ›› حوزه 303 امیرالمومنین(ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)
122
محبوب  
رای به خبر :
خروج آمریکا از برجام بر رشد اقتصاد ایران مؤثر است؟
گزارش

خروج آمریکا از برجام بر رشد اقتصاد ایران مؤثر است؟

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: خروج آمریکا از برجام یکی از متغیرهای تأثیرگذار بر رشد اقتصادی است.
calendar
تاریخ : 1397/02/30 - 11:11

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)   حوزه 303 امیرالمومنین(ع)  ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی ( ره) ،حسین میرشجاعیان حسینی درباره پیش‌بینی وزارت اقتصاد از رشد اقتصادی سال 97 اظهارداشت: پیش‌بینی رشد اقتصادی معمولاً براساس رویه‌های گذشته و محیطی که در سال جاری با آن مواجه هستیم، اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه وزارت اقتصاد رشد 5 تا 5.5 درصدی را برای امسال پیش‌بینی کرده است، گفت: مجموعه‌های جهانی رشد اقتصادی ایران را 4 تا 4.5 درصد تخمین زده‌اند و در مجموع میانگین پیش‌بینی دستگاه‌های مختلف رشد اقتصادی بین 4 تا 5 درصد است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: این پیش‌بینی در صورتی است که شرایط طبق رویه گذشته ادامه پیدا کند و اگر هر متغیر کلانی تغییر کند در پیش‌بینی رشد اقتصادی اثرگذار خواهد بود.

وی در پاسخ به تأثیر خروج آمریکا از برجام در رشد اقتصادی امسال تصریح کرد: این تصمیم قاعدتاً یکی از متغیرهای اثرگذار است اما اینکه این تأثیر به چه‌صورت و از چه کانال‌هایی انجام خواهد شد، در حال حاضر مشخص نیست.

میرشجاعیان تأکید کرد: باید دید پس از این اتفاق تحولات بین‌المللی در گذر زمان به چه‌سمت حرکت می‌کند تا براساس آن سناریوسازی و در مورد رشد اقتصادی پیش‌بینی کنیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19702
مهدی ایمانیمطالب مرتبط