پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)
 
چهارشنبه 01 اسفند 1397 -

رای به سایت :
2178
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 303 امیرالمومنین(ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)
7
محبوب  
رای به خبر :
زنان محجبه امروز الگوی زنان منطقه و جهان هستند
رزاقی آذر در نشست «شنبه‌های انقلاب»:

زنان محجبه امروز الگوی زنان منطقه و جهان هستند

مدافع نام خلیج فارس در کنفرانس دُبی با بیان این که زنان محجبه امروز الگوی زنان منطقه و جهان هستند، گفت: کرامتی که اسلام برای زنان در نظر گرفته است، بی‌نظیر است. در اسلام ممانعتی از حضور سیاسی و اجتماعی زنان وجود ندارد.
calendar
تاریخ : 1397/04/18 - 15:49

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)   حوزه 303 امیرالمومنین(ع)  ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی ( ره) ،«مریم رزاقی آذر» متخصص بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم کودکان و مدافع نام خلیج فارس در کنفرانس دُبی، در دوازدهمین نشست شنبه‌های انقلاب، اظهار داشت: ما در درجه اول برای استقلال انقلاب کردیم؛ زیرا در زمان رژیم پهلوی مستشاران بیگانه در کشور ما حکومت می‌کردند.

وی افزود: پدرم که مسوول ریشه کن کردن تب مالت در دوره طاغوت بود، پس از شرکت در کنفرانس‌های خارجی می‌گفت «خارجی‌ها فسادشان را وارد ایران می‌کنند اما علم خود را محفوظ نگه می‌دارند. آن‌ها به دنبال استفاده ابزاری از زنان هستند.»

رزاقی آذر خاطرنشان کرد: در سفرهای خارجی با افرادی برخورد کردم که معتقد بودند حفظ خانواده و حفظ کرامت و هویت زن در کشورشان مخدوش شده است و از این که ایران به این میزان به حفظ سلامت خانواده اهمیت می‌دهد، برایشان جالب بود.

وی با طرح این سوال که زنان در ایران کرامت دارند یا در آمستردام که پشت ویترین لخت می‌شوند، گفت: در دوران دانشجویی‌ام اساتید زن در دانشگاه بسیار کم بود. زنان دانشجو نیز مورد تمسخر آقایان قرار می‌گرفتند به همین دلیل اعتماد به نفس پایینی داشتند؛ اما امروز شاهدیم که زنان کشورمان در عرصه‌های مختلف پیشرفت‌های چشم‌گیری دارند.

رزاقی آذر با بیان این که زنان محجبه امروز الگوی زنان منطقه و جهان قرار گرفته‌اند، عنوان کرد: کرامتی که اسلام برای زنان در نظر گرفته است، بی‌نظیر است. در اسلام ممانعتی از حضور سیاسی و اجتماعی زنان وجود ندارد. 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 9948


منبع : خبرگزاری دفاع مقدسمطالب مرتبط