پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)
 
سه شنبه 27 آذر 1397 -

رای به سایت :
2177
محبوب
صفحه نخست ›› حماسه و پایداری ›› حوزه 303 امیرالمومنین(ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)
2
محبوب  
رای به خبر :
فیلم سینمایی شهید حسن باقری به جشنواره سی و هفتم فجر می‌آید
مسعود گرجی؛

فیلم سینمایی شهید حسن باقری به جشنواره سی و هفتم فجر می‌آید

مدیر طرح و برنامه سازمان هنری و امور سینمایی از تلاش برای تولید فیلم سینمایی «شهید حسن باقری» برای اکران در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر خبر داد.
calendar
تاریخ : 1396/12/11 - 19:44

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)   حوزه 303 امیرالمومنین(ع)  ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی ( ره) ،«مسعود گرجی» مدیر طرح و برنامه سازمان هنری و امور سینمایی در هشتمین همایش مدیران هنری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که صبح روز یکشنبه ششم اسفندماه برگزار شد، اظهار داشت: سازمان هنری و امور سینمایی ۲۹ قرارداد برنامه‌سازی در طول سال ۱۳۹۶ منعقد کرده است که تا اردیبهشت ماه سال جاری قرارداد آن‌ها تسویه شد.

وی افزود: تصویب سریال شهید صیاد شیرازی با معاونت صداوسیما که نگارش فیلمنامه کار صورت گرفته و تا نیمه اول سال ۱۳۹۷ به مرحله پیش تولید می‌رسد. برای تولید فیلم سینمایی شهید حسن باقری به طور جدی با سازمان فارابی مذاکره شد و فیلمنامه آن به نگارش درآمده است. پیش بینی می‌کنیم مراحل پیش تولید کار فروردین سال آینده انجام گیرد تا این فیلم در سی و هفتمین جشنواره فجر نمایش داده شود.

مدیر طرح و برنامه سازمان هنری و امور سینمایی ادامه‌ داد: سریال انیمیشن «فرزندان ایران» با همکاری مرکز صبا تولید می‌شود و بحث نگارش آن در حال انجام است که در ۶۰ قسمت تولید می‌شود. ۲ تله فیلم «اشنوگل» و «نه‌پنج دقیقه» نیز تولید شده است.

گرجی همچنین از چاپ جلد پنجم تئاتر دفاع مقدس خبر داد و گفت: منشور هنر و سینمای دفاع مقدس شامل مجموعه فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب که مجموعه جامعی درباره سینمای دفاع مقدس است در حال ویرایش است که به زودی چاپ می‌شود.

وی تصریح کرد: جلد دوم فرهنگنامه فیلم‌های دفاع مقدس نیز آماده شده است که تا پایان سال جاری تحول داده می‌شود. معرفی کارگردانان دفاع مقدس در قالب «کتابشناسی» پروژه دیگری است که احتمالا کار مدیریت آن به ابراهیم حاتمی‌کیا سپرده شود.

مدیر طرح و برنامه سازمان هنری و امور سینمایی گفت: در سال ۱۳۹۷ از چهار فیلم سینمایی و ۱۰ تله فیلم دفاع مقدس حمایت خواهیم کرد. همچنین دفاتر استانی می‌توانند از ۲۰ مستند ۲۰ دقیقه‌ای حمایت کنند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 15984
میثم کلاته


منبع : خبرگزاری تسنیممطالب مرتبط