پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)
 
دوشنبه 01 بهمن 1397 -

رای به سایت :
2178
محبوب
صفحه نخست ›› حماسه و پایداری ›› حوزه 303 امیرالمومنین(ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)
4
محبوب  
رای به خبر :
فرهنگ شهادت باید در جامعه تبیین و در دانشگاه‌ها پیاده‌سازی شود
سرلشکر سلیمانی:

فرهنگ شهادت باید در جامعه تبیین و در دانشگاه‌ها پیاده‌سازی شود

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: فرهنگ شهادت بایستی در جامعه تبیین و در نهاد‌های علمی و فرهنگی جامعه مانند دانشگاه‌ها پیاده‌سازی شود تا جوانان با این فرهنگ ویژه و متعالی آشنا شوند.
calendar
تاریخ : 1396/11/22 - 00:29

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)   حوزه 303 امیرالمومنین(ع)  ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی ( ره) ،سردار سرلشکر «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در جلسه سیاست‌گذاری کنگره 6 هزار و 500 شهید استان کرمان، با بیان این‌که معارف دفاع مقدس نجات بخش افراد جامعه است، اظهار داشت: بالاترین حجم کتاب‌های مورد حمایت مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، در بحث دفاع مقدس و شهدا به نگارش درآمده است، ولی هنوز نقطه‌های تاریکی در بخش‌های مختلف جامعه وجود دارد که مانع گرایش بخشی از جامعه به سمت دفاع مقدس می‌شود.

وی افزود: کتب دفاع مقدس در کشورهای اسلامی مورد استقبال قرار گرفتند و بعضی هم ترجمه شده‌اند، به عنوان مثال مسئولین عراقی در جلسه‌ای اشاره کرده‌اند، کتاب «من زنده‌ام» که به زبان عربی ترجمه شده را مطالعه کرده‌اند و قابل باور برای آن‌ها نبود که بر سر اسیران ایرانی چه گذشته است.

سرلشکر سلیمانی با طرح این سؤال که چرا اصرار به برگزار شدن کنگره شهدا داریم، گفت: برگزاری کنگره برای برطرف کردن برخی نیازهای جامعه است.

وی ادامه داد: آن‌چه در سیره امام راحل بود و درباره شهدا به منصه ظهور رسید، جایگاه عشق و محبت بود که در مرتبه‌ای بالاتر از جهاد اکبر است و شهدا این مرتبه را از حضرت امام (ره) گرفتند.

فرمانده نیروی قدس سپاه، با بیان این مطلب که شهدا به مرز معصومیت رسیدند، افزود: آن نقطه‌ای که موفق به نمایش شخصیت حقیقی امام (ره) بود، در دفاع مقدس اتفاق افتاد و این ظرفیت در جبهه برای شهدا ایجاد شد و در حوادث پس از جنگ تحمیلی هم انسان‌های عجیب و غریبی در جنگ می‌دیدیم و شهدا این را از امام (ره) گرفتند.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به این‌که شهید «محسن حججی» تسلیم محض خدا و رضای خدا بود و درد را حس نمی‌کرد، تصریح کرد: یکی از رزمندگان نوجوان لبنانی برای مادرش تعریف می‌کرد که خواب دیدم داعش من را اسیر کرده و قصد دارد سر من را ببرد و من بسیار ترسیدم و این خواب را سه مرتبه دیدم و بار سوم که فرد داعشی روی سینه من نشسته بود، امام حسین (ع) را دیدم که به من گفت: «نترس، سر من را هم بریدند و درد نداشت» و خواب این جوان به واقعیت پیوست و داعش سر وی را برید.

وی در ادامه با بیان این‌که جامعه ما نیاز به فرهنگ شهادت دارد، افزود: فرهنگ شهادت بایستی در جامعه تبیین و در نهاد‌های علمی و فرهنگی جامعه مانند دانشگاه‌ها پیاده‌سازی شود تا جوانان با این فرهنگ ویژه و متعالی آشنا شوند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با تأکید بر این‌که باید با کسانی که با انقلاب فاصله دارند نزدیک و رفیق شوید، اظهار داشت: باید این فرصت را برای جوانان به‌خصوص دانشجوها فراهم کرد تا با فرهنگ شهید و خانواده شهید آشنا شوند و بایستی سفره شهید را به مانند سفره رمضان و ضیافت‌الله برای آحاد جامعه پهن کرد.

وی اظهار داشت: برگزاری کنگره شهدای استان کرمان کار بسیار ارزشمند و ماندگاری خواهد بود و قطعاً کار کردن برای شهدا کمتر از حج مقبول نیست و عبادت بزرگی محسوب می‌شود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 9948


منبع : خبرگزاری تسنیممطالب مرتبط