پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)
 
دوشنبه 26 آذر 1397 -

رای به سایت :
2177
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 303 امیرالمومنین(ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)
3
محبوب  
رای به خبر :
راهپیمایی اربعین ‌فرصتی مغتنم برای هم‌گرایی جهان اسلام است‌
آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

راهپیمایی اربعین ‌فرصتی مغتنم برای هم‌گرایی جهان اسلام است‌

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه استکبارستیزی در پیام اربعین نهفته است، گفت: راهپیمایی اربعین حسینی(ع) فرصتی مغتنم برای همگرایی جهان اسلام است.
calendar
تاریخ : 1396/08/19 - 13:32

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهدای قائم(عج)   حوزه 303 امیرالمومنین(ع)  ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی ( ره) ،آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در اجتماع عزاداران اربعین حسینی(ع) در مصلای بیت‌المقدس اراک با اشاره به اهمیت اربعین اظهار داشت: اربعین صحنه نمایش الگوهای و ارزش‌های اسلام واقعی است، همان‌طور که در روایات آمده تمام انقلاب‌هایی که بعد از حادثه کربلا در تاریخ اسلام اتفاق افتاد نقطه شروعش قبر سیدالشهدا بوده است، چراکه این افراد به آنجا می‌رفتند و با آرمان‌های امام حسین(ع) پیمان می‌بستند و نهضت و انقلاب خود را از آنجا شروع می‌کردند.

وی افزود: امام حسین(ع) از مرزهای دینی و اعتقادی عبور کرده است، این درحالی است که امام حسین(ع) دیگر تنها به شیعیان اختصاص ندارد بلکه به عالم بشریت تعلق دارند و شاهدیم حتی آن‌هایی که اسلام را نمی‌شناسند تحت تأثیر شخصیت آن حضرت هستند.

 آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: وحدت و اتحادی که امروز در جریان اجتماع و کنگره بزرگ اربعین دیده می‌شود به‌سبب ایمان و همچنین بلوغ فکری ارادتمندان اهل بیت(ع) است و اجتماع میلیونی اربعین در حقیقت تجلی اهمیت انسجام و وحدت امت‌های اسلامی است و ما وظیفه داریم پیام مهم و ارزشمند واقعه عاشورا را تبیین و ترویج کنیم که خوشبختانه امروز ابزارهای بسیاری برای انجام این وظیفه مهم در اختیار داریم.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: اربعین حسینی فرصتی برای اندیشه و درک پیام قیام عاشورا است و قطعاً راهپیمایی اربعین در دل و وجود دشمنان اسلام هراس و وحشت ایجاد می‌کند چرا که نشانگر عظمت دنیای اسلام است و برگزاری اجتماع بزرگ و میلیونی اربعین حسینی در حقیقت نه گفتن به دشمنان اسلام ناب محمدی(ص)، آمریکای جنایتکار و متحدانش، آل سعود است.

پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) نماد استکبارستیزی و آزادی‌خواهی است

وی عنوان کرد: دشمنان اسلام تصور می‌کردند با شهادت امام حسین(ع) و یارانش، این واقعه نیز به دست فراموشی سپرده شده و بی‌اثر می‌شود اما تصور آنها کاملاً غلط بود و امروز می‌بینیم که هر سال خیل عظیم سوگواران و ارادتمندان امام حسین(ع)، در اربعین، ندای حق‌خواهی جاودانه آن امام را نجوا و تکرار می‌کنند.

وی بیان کرد: راهپیمایان اربعین حسینی در حقیقت سفیر ترویج تفکر والای عاشورایی هستند، بنابراین همه ما وظیفه داریم این مکتب و تفکر ارزشمند را ترویج دهیم تا پیام قیام عاشورا به همه دنیا برسد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی عنوان کرد: حضور مردم در اربعین حسینی تجلی جریان اسلام ناب محمدی(ص) است و دنیا بداند که این حضور پرشور، چهره حقیقی اسلام اصیل است و اتحادی که امروز در جریان برگزاری کنگره عظیم اربعین به چشم می‌خورد به‌سبب ایمان و همچنین بلوغ فکری ارادتمندان اهل بیت(ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: اگر عظمت امام حسین(ع) درست در فکر و ذهن کودکان بنشیند وقتی بزرگ شوند، در مقابل القائات منفی، کمتر تأثیر می‌پذیرند چراکه امام حسین(ع) و مکتب عاشورا، مهم‌ترین سپری است که می‌تواند فرزندان ما را در آینده محافظت کند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 15987
علی اکبر کلاته


منبع : خبرگزاری تسنیممطالب مرتبط