رای به سایت :
1877
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی ( ره)
شنبه 03 فروردين 1398 -
حجت الاسلام سعید مهدوی کنی عضو هیات امنای دانشگاه امام صادق(ع)
حجت الاسلام سعید مهدوی کنی عضو هیات امنای دانشگاه امام صادق(ع)

فرند آیت‌الله مهدوی کنی گفت: ایشان برای بیان مواضع خود آنچه را که برای الگوی اسلامی لازم می دید بدون مماشات و صریحا بیان می کرد ولی در این صراحت هرگز اصول اخلاقی خود را زیر پا نگذاشت.
calendar
تاریخ : 1397/07/28 - 09:51
source
منبع : فارس
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از بسیج فرهنگیان  ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی ( ره) ،حجت الاسلام سعید مهدوی کنی عضو هیات امنای دانشگاه امام صادق(ع) درچهارمین سالگرد رحلت پدرش آیت الله مهدوی کنی، طی سخنانی در پیش از خطبه‌عای نمازجمعه تهران با بیان اینکه جامعه اسلامی به الگو نیاز دارد، اظهار داشت: مرحوم آیت الله مهدوی برای جامعه امروز ما یک الگو بود که شناساندن آن یک ضرورت است.

وی افزود: ایشان برای بیان مواضع خود آنچه را که برای الگوی اسلامی لازم می دید بدون مماشات و صریحا بیان می کرد ولی در این صراحت هرگز اصول اخلاقی خود را زیر پا نگذاشت.

عضو هیات امنای دانشگاه امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: تقوای در نیت، یکی دیگر از ویژگی های بارز ایشان بود و نیت در صداقت رفتار را در زندگی سیاسی خود نشان دادند.

وی با اشاره به خاطراتی از مرحوم مهدوی کنی گفت: ایشان در خاطرات خود مکرر اشاره کردند که وقتی پست مشخصی به من پیشنهاد می شد از پذیرفتن اجتناب می‌کردم. در باب نخست وزیری و زمانی که کشور اوضاع پریشانی داشت، وقتی به ایشان پیشنهاد دادند، با اصرار پست را پذیرفت و در کمتر از چند ماه آن را به نفر بعدی واگذار کرد.

مهدوی کنی ادامه داد: این اواخر به ما می گفتند آنچه تحت عنوان دانشگاه امام صادق(ع) تاسیس شد شاید برای تامین خانواده خود بود. ما مجموعه را تحویل هیات مدیره دادیم. روشی که از ایشان آموخته بودیم که در هیچ منصبی وابستگی نداشتند.

وی، افزود: ایشان در بحث اخلاق سیاسی به مسئولین توصیه می کردند در صحت عمل خود بکوشید. آنچه مردم در بیرون می بینند نتیجه عمل است. درست است که اخلاص مقدمه عمل است اما باید به درستی و صحت عمل توجه شود و نباید بی گدار به آب زد.

عضو هیات امنای دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه از منظر آیت‌الله مهدوی کنی، رفتار غیرانقلابی از کسی که ادعای روحیه انقلابی دارد، پذیرفته نیست؛ تصریح کرد: ایشان می فرمود  باید دید رفتار فرد تا چه میزان در مسیر مبارزه با استکبار و اطاعت از مقام معظم رهبری است.

وی گفت: در رقابت های سیاسی می فرمودند در رفتارها نیت خوانی نکنید و به دلیل ظن بد به نیت او عملش را محکوم نکنید. در رقابت های سیاسی به نفس عمل توجه کنید اگر نفس عمل اشتباه است آن را نقد و بررسی کنید ولی شخصیت فرد مورد احترام است. ایشان در مقابل مخالفین خود به شخصیتشان احترام می گذاشت و هرگز بخاطر یک اشتباه آنها را مورد حمله قرار نمی‌داد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 9623


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی ( ره)        منطقه 12        محله ایران        بسیج فرهنگیان        بسیج فرهنگیان                                    

مطالب مرتبط