رای به سایت :
202
محبوب
حوزه بسیج دانش آموزی برادران ناحیه امام خمینی (ره)
ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی ( ره)
یکشنبه 31 تير 1397 -
مروری بر زندگانی شهید بی سر مدافع حرم
مروری بر زندگانی شهید بی سر مدافع حرم

شهید مدافع حرم محسن حججی
calendar
تاریخ : 1396/05/22 - 03:53
5
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه بسیج دانش آموزی برادران ناحیه امام خمینی (ره)  ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی ( ره) ، قسمتی از زندگانی این شهید راه خدا را می خوانیم :

محسن حججی در 21 تیر ماه 1370 در شهر نجف آباد استان اصفهان دیده به حیات بشری گشود.

او در سال 1391 ازدواج کرد که ثمره آن فرزندی 2 ساله به نام علی است.

او از جمله رزمندگان دلاور مدافع حرم بود که در خاک سوریه با کفار در حال مبارزه بود

محسن حججی از جهادگران و اعضای فعال مؤسسه شهید احمد کاظمی بود که در عملیاتی مستشاری نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروه تروریستی داعش درآمد و پس از دو روز به‌دست تروریست‌های تکفیری در سوریه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

این جهادگر فرهنگی از فعالان ترویج و تبلیغ کتاب بود و اقدامات جهادی را در اردوهای سازندگی برای خدمت به مناطق محروم انجام داده و از خادمین راهیان نور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بود.

وی در 16 مرداد 1396 توسط گروه تکفیری داعش اسیر و در 18 مرداد ماه شهید شد.

با هم قسمتی از وصیت نامه شهید را میخوانیم:

حرامزاده‌ای خنجر به دست است و دوست دارد که من بترسم و حالا که اینجا در این خیمه‌گاهم هیچ ترسی در من نیست. تصویرم را ببرید پیشکش رهبر عزیز و امامم سید علی خامنه‌ای و فرمانده‌ام حاج قاسم و به رهبرم بگویید که «اگر در بین مردمان زمان خودت و کلامت غریبید ما اینجا برای اجرای فرمان شما آمده‌ایم و آماده تا سرمان برود و سر شما سلامت باشد».
و همسرم و همسرم...، می‌دانم و می‌بینم دست حضرت زینب(س) که قلب آشوبت را آرام می‌کند، همسرم شفاعتی که همسر وهب از مولا اباعبدالله شرط اجازه میدان رفتن وهب گذاشت طلب تو. خاطرات مشترکمان دلبستگی نمی‌آورد برایم، بلکه مطمئنم می‌کند که محکمتر به قتلگاه قدم بگذارم چون تو استوارتر از همیشه علی عزیزمان را بزرگ خواهی کرد و منتظر باش که در ظهور حضرت حجت به‌اقتدای پدر سربازی کند.
اینجا رضاً برضاک را می‌خواهم زمزمه کنم. انگار پوست دستم را بین دو انگشت فشردند و من مولای بی‌سر را می‌بینم که هم‌دوش زینب آمده‌اند و بوی یاس و خون در آمیخته هستم. حرامیان در شعله‌های شرارت می‌سوزند و من بدن بی‌پیکرم را می‌گذارم برای گمنامی برای خاک زمین.

 

عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

                                                      دادن سر نه عجب داشتن سر عجب است

راهت جاویدان باد.


همسر و فرزند و پدر شهید محسن حججی
انتهای پیام /


مطالب مرتبط